ciąża, poród, połóg                                                                                                                                               Mijesca Galeria Filmy Sklepy Konkursy

Przygotowanie do porodu
Oceny: / 0

Co zabrać do szpitala?
Przygotuj i spakuj swoją torbę odpowiednio wcześnie (3 tygodnie przed planowanym terminem porodu). Ustal sposób transportu i komunikowania się z rodziną w sytuacjach awaryjnych. Zanotuj numer telefonu do szpitala położniczego, który wybrałaś - będziesz mogła o każdej porze nawiązać z nim kontakt.

Czytaj całość
 
Poród rodzinny
Oceny: / 2

Poród rodzinny - od wielu lat już praktykowany w Polsce, polega na rodzeniu w towarzystwie partnera, który w tym tak ciężkim czasie daje soparcie swoją osobą, pomaga, jest osobą który zna Ciebie i wie co zrobić gdy masz chwilę zwątpienia.

Czytaj całość
 
Poród, pierwsze oznaki
Oceny: / 5
Jesteś w 9 miesiącu ciąży, czujesz, że Twój brzuch jest coraz większy, zaobserwowałać nawet że się opuścił? To pierwsze oznaki, że termin porodu jest coraz bliżej. Powinnaś się zapoznać z oznakami zbliżającego się porodu, żebyś widziała co w którym etapie robić, czy to już ten czas aby jechać do szpiatala. Zdarza się też, że kobiety, które nie wiedza jakie są oznaki i w którym monecie należy udać sie do szpitala, z tego szpitala są kieorwane poprostu do domu. Ale nigdy nie zapomnaj być czujna.
Czytaj całość
 
Czy musi boleć w czasie porodu?
Oceny: / 0
Poród w pewnym sensie nierozerwalnie jest związany z bólem. Trzeba się tylko zastanowić czy zawsze musimy cierpieć, czy w dzisiejszych czasach nie można kobiecie rodzącej tak aby mogła wspominać narodziny dziecka jako pozytywne przeżycie.
Wiadomo, że otwarte nastawienie do porodu pomaga przezwyciężyć trudne chwile, a świadomość rodzenia dziecka, współdzielenie z nim trudu porodu pomaga obydwojga (dlatego właśnie powstały "szkoły rodzenia").

Czytaj całość
 
Przygotowanie do porodu naturalnego
Oceny: / 1

Poród naturalny oznacza zharmonizowaną współpracę obojga małżonków akcie porodu.
Poród to wprowadzenie dziecka w szeroki świat. Jest on dla dziecka doświadczeniem
ważnym i trudnym. Zachodzi w organizmie dziecka wiele procesów wymagających szybkiej
zmiany istotnych funkcji ustrojowych, zwłaszcza w układzie krążenia i oddychania.

Czytaj całość
 

Sonda

In Vitro - za czy przeciw? Zagłosuj i wypowiedz się na naszym FORUM
 

Szukaj w naszym serwisie

| Kontakt | Reklama | Linki | Redaktor | Współpraca | Użytkowanie | Logo | Mapa strony | Partnerzy | Patronaty | Polityka cookies |

Planowanie ciąży, Objawy ciąży,  Ciąża, Przebieg CiążyKalendarz ciąży, Kalkulator ciąży, Kalkulator cyklu, Kalkulator płodnościCiąża tydzień po tygodniu, Badania w ciąży, Sex w Ciąży, Ciąża kalendarz ciążyPrzygotowania do poroduPoród, Połóg, Jestem mamąWcześniaki, Rozwój niemowląt, Dzieci 1-2, Filmy z poroduDieta, Moda,  Antykoncepcja, Niania, Mama w ciąży, Serwis dla kobiet w ciąży, Forum Ciąża, Pracowania krawiecka, Niemowle,

Wszystkie prawa zastrzeżone © Ebrzuszek.pl 2008

Wszelkiego rodzaju problemy związane z ciążą oraz zdrowiemuszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Porady zamieszczone w portalu www.ebrzuszek.pl mają charakter informacyjny i właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności prawnej za szkody i straty wynikłe z zastosowania porad i informacji oraz błędów danych i nieaktualnych wiadomości zawartych na stronach portalu ebrzuszek.pl.