ciąża, poród, połóg                                                                                                                                               Mijesca Galeria Filmy Sklepy Konkursy

Planowanie płci dziecka
Oceny: / 3
KiepskiŚwietny 

Planowanie płci dziecka, czy to moda, czy to wogóle możliwe?  Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej pary chcą mieć wpływ na płeć swojego dziecka.

O tym jaką płeć będzie miało Wasze dziecko decyduje rodzaj plemnika, który połaczy się z komórką jajową. Wszystkie komórki jajowe zawierają chromosom X, natomiast plemniki albo X albo Y. Jeśli plemnik będzie  Y to po połęczeniu z komórką będzie chłopiec, jeśłi plemnik będzie z chromosomem  X będzie dziewczynka. 
 

Metoda ewolucyjna - Plemniki z chromosomem Y dające płeć męską - są mniejsze i szybsze natomaist krócej żyją. Plemniki z chromosomem X są wolniejsze, ale bardziej odporne  i mogą przetrwać dłużej. Komórka jajowa żyje mniej więcej dobę. Jeżeli stosunek odbywa się na dzień lub dwa przed owulacją, jest większa szansa na to, że w drogach rodnych przetrwają plemniki "żeńskie". Jeśli do współżycia dochodzi w czasie owulacji lub tuż po niej, większą szansę w wyścigu do komórki jajowej mają plemniki męskie. Metoda ta zwana jest: celowanie w chłopca – wyczekiwanie na dziewczynę.  Według autorów prawdopodobieństwo powodzenia tej metody wynosi 75-80 %, ale trzeba pamietć o poprawnym wyliczeniu owulacji.

Metoda dietetyczna - Dieta to kolejny czynnik, który może decydować o płic. Metoda ta  polega no spożywaniu określonej grupy produktów, które mają mieć wpływ na dietę. Dieta bogata w wapń i magnez sprzyja by została poczęta dziewczynka cyzli powinnaś jeść banany, marchewka, sok z owoców cytrusowych, twarożek i ryż. Natomiast dieta bogata w sód i potas - sprzyja poczęciu chłopca. W związku z tym powinnaść zwrócić uwagę na jedzienie cytrusów, pomidorów, ziemniaków i bananów.

Metoda chińska

Wykres ten został zaczerpnięty z królewskiego grobowca w pobliżu Pekinu, Chiny.Oryginał przechowywany jest w Instytucie Nauk Pekinie. Dokładność wykresie została udowodniona przez tysiące osób i uważana jest za 99 procentową dokładnośc.

Wiek kobiety
 
Miesiąc
poczęcia      18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31
Styczeń        C   S   C   S   C   S   S   C   S   C   S   C   S   S
Luty           S   C   S   C   S   S   C   S   C   S   C   S   C   C
Marzec         C   S   C   C   S   C   S   S   S   C   S   C   C   S
Kwiecień       S   C   S   C   C   S   S   C   C   S   C   C   C   C
Maj            S   C   S   C   S   S   C   C   C   C   C   S   C   C
Czerwiec       S   S   S   C   C   C   S   S   S   C   C   S   C   C
Lipiec         S   S   S   C   C   S   S   C   C   S   S   S   C   C
Sierpień       S   S   S   C   S   C   C   S   S   S   S   S   C   C
Wrzesień       S   S   S   C   C   S   C   S   C   S   S   S   C   C
Październik    S   S   C   C   C   S   C   S   C   S   S   C   C   C
Listopad       S   C   S   C   C   S   C   S   C   C   C   C   S   C
Grudzień       S   C   S   C   C   C   C   S   C   S   C   C   S   S
 
                            Wiek Kobiety
Miesiąc
poczęcia      32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45
Styczeń        S   C   S   S   C   S   C   S   C   S   C   S   S   C
Luty           C   S   C   S   S   C   S   C   S   C   S   C   S   S
Marzec         S   S   S   C   S   S   C   S   C   S   C   S   C   S
Kwiecień       C   S   C   S   C   S   S   S   S   C   S   C   S   C
Maj            C   C   C   C   S   C   S   S   C   S   C   S   S   C
Czerwiec       C   C   C   C   C   S   C   C   S   C   S   C   S   C
Lipiec         C   C   C   C   C   C   S   C   S   S   C   S   C   S
Sierpień       C   S   C   S   C   S   C   S   C   S   S   C   S   C
Wrzesień       C   C   C   C   S   C   S   C   S   C   S   S   C   S
Październik    C   C   C   C   S   S   C   S   C   S   C   S   S   C
Listopad       C   C   S   S   S   C   S   C   S   C   S   S   C   S
Grudzień       S   S   S   S   S   S   C   C   C   S   C   S   C   S
 
C - córka
S - syn
 

Metoda Selnas (Selekcja Naturalna Płci, sposób dr. Patricka Schouna)


Metoda ta zakłada, że plemniki „żeńskie” i „męskie” mają odmienny potencjał elektryczny: plemniki X naładowane są ujemnie, a Y – dodatnio. Komórka jajowa może być zaś naładowana dodatnio lub ujemnie:

Przez 60-70 dni w roku komórka jest naładowana ujemnie (wtedy przyciąga plemniki „męskie” i może być spłodzony tylko chłopiec),
Przez 60-70 dni w roku komórka jajowa naładowana jest dodatnio (przyciąga wtedy plemniki z chromosomem X, gwarantując poczęcie dziewczynki).

Do ustalenia indywidualnego kalendarza płodności potrzebne są dane dotyczące miedzy innymi daty urodzenia kobiety, jej grupy krwi, daty pierwszej miesiączki i przebiegu cyklów menstruacyjnych. Jak zapewnia autor tej metody, francuski biolog Patrick Shoun, jej skuteczność wynosi 98,7 %
 
Inne metody
Niektórzy wierzą, że na płeć dziecka wpływa pozycja seksualna.

Ciekawe są również przesądy, które mówią, że płeć dziecka zależy od faz księżyca albo, że poczęciu chłopca sprzyja spanie z siekierką w łóżku.

 

Sonda

In Vitro - za czy przeciw? Zagłosuj i wypowiedz się na naszym FORUM
 

Szukaj w naszym serwisie

| Kontakt | Reklama | Linki | Redaktor | Współpraca | Użytkowanie | Logo | Mapa strony | Partnerzy | Patronaty | Polityka cookies |

Planowanie ciąży, Objawy ciąży,  Ciąża, Przebieg CiążyKalendarz ciąży, Kalkulator ciąży, Kalkulator cyklu, Kalkulator płodnościCiąża tydzień po tygodniu, Badania w ciąży, Sex w Ciąży, Ciąża kalendarz ciążyPrzygotowania do poroduPoród, Połóg, Jestem mamąWcześniaki, Rozwój niemowląt, Dzieci 1-2, Filmy z poroduDieta, Moda,  Antykoncepcja, Niania, Mama w ciąży, Serwis dla kobiet w ciąży, Forum Ciąża, Pracowania krawiecka, Niemowle,

Wszystkie prawa zastrzeżone © Ebrzuszek.pl 2008

Wszelkiego rodzaju problemy związane z ciążą oraz zdrowiemuszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Porady zamieszczone w portalu www.ebrzuszek.pl mają charakter informacyjny i właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności prawnej za szkody i straty wynikłe z zastosowania porad i informacji oraz błędów danych i nieaktualnych wiadomości zawartych na stronach portalu ebrzuszek.pl.