ciąża, poród, połóg                                                                                                                                               Mijesca Galeria Filmy Sklepy Konkursy

32 tydzień ciąży
Oceny: / 6
KiepskiŚwietny 

32 tydzień ciąży

Mama

Niespodziewałaś się, że twój brzuch może być taki duży, a dodatkowo zauważyłaś, że przez jego wielkość może tracić poczucie równowagi, dlatego musisz na siebie bardzo uważać by nie upaść.

Teraz opuchlizna nóg może się szczególnie nasilić w końcu mogłaś przytyć 8 kg to normalne. Jednak gdybyś odczuwała silne bóle głowy, bóle w podbrzuszu, mdłości, a do tego jeszcze  puchnie Ci twarz jak najszybciej zgłoś się do lekarza! To moga być objawu stanu przed rzucawkowego, bardzo niebezpiecznego dla Ciebie i dziecka. 

A może zauważyłaś zwiększoną ilość białawej wydzieliny z dróg rodnych, to naturalne na tym etapie. Jeśli jednak ten stan Cię niepokoi, skonsultuj się z swoim lekarzem, bo czasem może to być wynikiem zakażenia.

To już prawie koniec, teraz pamięta o odpoczynku. Przed Tobą poród, ktory naprawdę Cie jeszcze zmęczy. 

Dziecko

32 tydzień ciąży w końcu ustalił się rytm snu i czuwania maluszka, choć masz wrażenie, że trochę się wierci. W końcu zaczyna zanikac delikatny meszek zwany lanugo, który pokrywał ciałko malca od pierwszego trymestru, pozostałości moga być tylko na plecach dziecka.

Teraz wazy 1800 gram, i ma 30 cm! A z wyprostowanymi nóżkami aż 41 cm, to już pokaźne rozmiarym gdyby się teraz urodziło Twoje dziecko prawdopodobnie by też już potarfiło samo oddychać. Prz takiej wadze zaczynają się pojawiać fałdy ze zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej.

Dziecko przeżywa marzenia senne, o czym świadczą charakterystyczne ruchy gałek ocznych w fazie snu REM. Przywyczaił się też do Waszych głosów, bardzo lubi słyszeć Ciebie i bicie Twojego serca

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda

In Vitro - za czy przeciw? Zagłosuj i wypowiedz się na naszym FORUM
 

Szukaj w naszym serwisie

| Kontakt | Reklama | Linki | Redaktor | Współpraca | Użytkowanie | Logo | Mapa strony | Partnerzy | Patronaty | Polityka cookies |

Planowanie ciąży, Objawy ciąży,  Ciąża, Przebieg CiążyKalendarz ciąży, Kalkulator ciąży, Kalkulator cyklu, Kalkulator płodnościCiąża tydzień po tygodniu, Badania w ciąży, Sex w Ciąży, Ciąża kalendarz ciążyPrzygotowania do poroduPoród, Połóg, Jestem mamąWcześniaki, Rozwój niemowląt, Dzieci 1-2, Filmy z poroduDieta, Moda,  Antykoncepcja, Niania, Mama w ciąży, Serwis dla kobiet w ciąży, Forum Ciąża, Pracowania krawiecka, Niemowle,

Wszystkie prawa zastrzeżone © Ebrzuszek.pl 2008

Wszelkiego rodzaju problemy związane z ciążą oraz zdrowiemuszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Porady zamieszczone w portalu www.ebrzuszek.pl mają charakter informacyjny i właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności prawnej za szkody i straty wynikłe z zastosowania porad i informacji oraz błędów danych i nieaktualnych wiadomości zawartych na stronach portalu ebrzuszek.pl.