Ciąża - 38 tydzień ciąży

ciąża, poród, połóg                                                                                                                                               Mijesca Galeria Filmy Sklepy Konkursy

38 tydzień ciąży

38 tydzień ciąży

Mama

Ucisk na pęcherz moczowy jest coraz większy, dlatego możesz jeszcze częściej musisz chodzić do toalety. Możesz mieć uczucie, że dziecko zaraz dziecko wypadnie między Twoimi udami, ale spokojnie nic takiego się nie stanie.

Niektórzy zalecają seks, który przyspiesza poród. Sperma zawiera prostaglandyny, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy.

Dziecko

Twoje dziecko to już mały pulchny bobasek, ma śliczną różową skórę, meszek płodowy zniknął. Na główce rosną włosy. Niektóre noworodki zaskakują naprawdę bujną czuprynką. Ma około 47 centymetrów, waży ponad 3 kilogramy. Jego serce bije obecnie z częstotliwością 110-160 uderzeń na minutę.

Dziecko w macicy ma dużo mniej miejsca, dlatego zwykle jest skulone, a brodą dotyka klatki piersiowej,a kolana ma podciągnięte pod brzuch, to powiduje, że jego żwyiołowość już nie jest tak duża jak wcześniej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

 

W którym tygodniu poczułaś pierwsze ruchy dziecka?
 

 

Reklamy

POLECANE STRONY

Ciąża

Uroda