Parenting

Czy warto kupować fotelik Kinderkraft z systemem Isofix?

Czy warto kupować fotelik Kinderkraft z systemem Isofix?

Jak zwiększyć bezpieczeństwo jazdy najmłodszych pasażerów? Rozwiązaniem jest fotelik Kinderkraft z bazą Isofix! Choć droższy od modeli montowanych za pomocą pasów to jednak zapewniający maksymalną ochronę podczas ewentualnej kolizji czy zderzenia. Czy zatem, może być coś cenniejszego od zdrowia, a nierzadko życia swojego ukochanego dziecka?

Isofix – co to takiego?

Określenie Isofix nawiązuje do ustandaryzowanego mocowania fotelików samochodowych. To, co je w sposób szczególny charakteryzuje to uniwersalność zastosowania w każdym aucie wyposażonym w to specjalne mocowanie. W skład systemu Isofix wchodzą dolne złącza oraz noga stabilizująca, która uniemożliwia niekontrolowane obracanie się fotelika. Kinderkraft posiada takie modele w swojej ofercie, np. z serii Xpedition czy MyWay.

Czy warto inwestować w fotelik z systemem Isofix?

Wielu rodziców zastanawia się, czy zakup fotelika Kinderkraft z bazą Isofix jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. Jak się okazuje, oczywiście! Zapewnia bowiem maluszkowi większą ochronę podczas jazdy, a dorosłym szybki i łatwy montaż. Wspomnieć należy o niebywałej uniwersalności zastosowania. Może być umieszczony w każdym aucie wyposażonym w ten system. To niezwykle ważne, gdyż przy ewentualnej zmianie samochodu, nie ma konieczności kupna nowego fotelika, co oczywiście pozytywnie przekłada się na domowe finanse. Ponadto, system Isofix gwarantuje odpowiedni montaż, o czym informują specjalnie przeznaczone w tym celu wskaźniki. Nie wspominając o tym, że o wiele lepiej wypadają w testach zderzeniowych, które dla rodziców stanowią wyznacznik doboru idealnego fotelika.

Szybki montaż? Tylko z systemem Isofix!

Foteliki bez Isofix-u montuje się za pomocą pasów bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie to nie tylko niższa ochrona, ale również większy dyskomfort dla rodzica. Wymagają bowiem czasochłonnego odpinania i przypinania. Zupełnie inaczej wypada na tym tle fotelik Kinderkraft. Jego montaż jest szybki, łatwy i poprawny, o czym najlepiej udowadnia model Xpedition, który dodatkowo został wyposażony w obracane siedzisko – dla jeszcze łatwiejszego wyciągnięcia i włożenia maluszka. 

Czy fotelik Kinderkraft z systemem Isofix pasuje do każdego auta?

Nie każdy model samochodu posiada specjalne uchwyty, w które można zahaczyć zaczepy do systemu Isofix. Dotyczy to aut wyprodukowanych przed 2011 rokiem. Można to również sprawdzić samodzielnie. Wystarczy wsunąć rękę w szczelinę między siedziskiem a oparciem foteli lub poszukać metki informującej o tym, że fotel dostosowany jest do tego systemu.

Udostępnij