Parenting

Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko?

Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko?

Bezpieczeństwo dziecka na każdym etapie jego rozwoju jest kluczowe dla rodziców. Instynkt rodzicielski podpowiada, że nawet w przypadku skaleczenia odczuwa się stres i niepokój. Większe nasilenie emocji powodują większe, poważniejsze urazy. Warto więc kupić ubezpieczenie, które wesprze finansowo w trudnych chwilach związanych ze zdrowiem pociechy. 

Kiedy dziecko najbardziej potrzebuje zabezpieczenia?

Polisa NNW dla dziecka nie jest obowiązkowa, ale wskazana. Niezależnie od tego, czy umowa na ubezpieczenie zostanie podpisana w szkole czy poza jej murami, często obowiązuje nawet w czasie poza lekcjami. Troska o dziecko jest nieustanna i nie boimy się o nie tylko podczas zajęć szkolnych. Niebezpieczeństwa najczęściej czyhają poza szkołą. Większość urazów dzieci doznają w drodze do domu i zajęciach pozalekcyjnych. Bieżące wydatki nie zawsze pozwalają na wygospodarowanie pieniędzy na niespodziewane leczenie, często operacyjne w prywatnych klinikach. Państwowa Służba Zdrowia nie zawsze spełnia oczekiwania pacjentów- kolejki na zabiegi przekraczają czas konieczny na natychmiastową pomoc. 

dzieci

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia dla dziecka trzeba kierować się indywidualnymi potrzebami. Nie zawsze jedno ubezpieczenie oferowane przez placówki oświaty będą spełniały oczekiwania wszystkich rodziców. Należy wiedzieć, że nie ma obowiązku wykupowania polisy grupowej, jeśli na własną rękę ubezpiecza się dziecko. Dodatkowo jeśli zainwestuje się w polisę szkolną, nie ma żadnych przeciwskazań do wykupienia kolejnej „na własną rękę”. Dwa ubezpieczenia to także dwa odszkodowania w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Ochrona powinna obejmować dziecko w szkole- podczas lekcji i na przerwach, ale także w drodze do szkoły i z powrotem. Czas wakacji to bardzo wymagający dla rodziców i opiekunów czas, kiedy ubezpieczenie okazuje się niezbędne. Zarówno wyjazd za granicę jak i podróż w kraju powinien być objęty ochroną. Gdzie nabyć takie ubezpieczenie? Wystarczy chwila poszukiwań w Internecie. Posłużą tu porównywarki polis oraz indywidualne strony, takie jak NNWDziecka.pl . Specjaliści wiedzą, co jest ważne dla rodziców. Często rozmowa lub porada może poszerzyć wiedzę i pomóc w podjęciu decyzji. W polisie ważne będzie pokrycie kosztów pobytu w szpitalu, leczenia (w tym operacyjnego), rehabilitacji czy zakupu sprzętu ortopedycznego w razie potrzeby. Niektóre ubezpieczenia oferują pomoc psychologiczną. Wysokość odszkodowania zależy od sumy ubezpieczenia oraz procentowego uszczerbku na zdrowiu. Wiele informacji o polisie i jej zakresie zawartych jest w umowie i Ogólnych Warunkach Usług, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Udostępnij