ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Zdrowie

Domowe sposoby na katar u dziecka

Domowe sposoby na katar u dziecka

W obecnych czasach bardzo często zdarza się, że dzieci zapadają na różnego rodzaju infekcje górnych dróg oddechowych. Podczas nich zazwyczaj pojawia się katar, który jest dość uciążliwym objawem. Warto w skuteczny sposób mu przeciwdziałać oraz poznać najlepsze domowe sposoby na katar u dziecka.

Odciąganie kataru

Wśród najbardziej popularnych sposobów na pozbycie się kataru u dziecka można przede wszystkim wymienić jego odciąganie. Jest to bardzo istotne działanie w szczególności u najmłodszych dzieci, które bardzo często podczas choroby mają problem ze swobodnym oddychaniem. Dzięki odciąganiu kataru możliwe jest w dużej mierze pozbycie się zalegającej wydzieliny, która utrudnia oddychanie. Im jest jej mniej, tym lepiej dla dziecka. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele urządzeń, które są przeznaczone do stosowania w celu usunięcia kataru. Warto wybrać takie, które na pewno się sprawdzi u dziecka.

Inhalacje

Kolejną skuteczną metodą na pozbycie się kataru u dziecka z całą pewnością są inhalacje z wykorzystaniem różnych substancji. Inhalacje można przeprowadzać zarówno tradycyjną metodą, jak i sposobem z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonych urządzeń. Wśród nich można wymienić bardzo korzystnie działające inhalatory. Inhalacje najczęściej wykonuje się z użyciem takiej substancji jak sól fizjologiczna. W tym przypadku mają one bardzo korzystne działanie, które sprawia, że katar w dużej mierze zostaje zminimalizowany.

Nawilżanie powietrza

Bardzo korzystne działanie podczas kataru u dziecka z całą pewnością ma również nawilżanie powietrza, dlatego warto je regularnie stosować. Optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniach powinna wynosić pomiędzy pięćdziesiąt, a sześćdziesiąt procent. Dzięki temu dziecku na pewno będzie się dużo lepiej oddychało. Oprócz tego warto także pamiętać, że dziecko powinno być właściwie nawodnione, a więc powinno spożywać odpowiednią ilość płynów. Wśród nich poleca się przede wszystkim czystą wodę.

Maść majerankowa

Wśród domowych sposobów na katar u dziecka można również wymienić zastosowanie różnego rodzaju maści, które w korzystny sposób będą udrażniały drogi oddechowe. Wśród nich można przede wszystkim wymienić maść majerankową, która ma niezwykle pozytywne działanie. Powinno się nią smarować miejsce pod nosem dziecka. Najlepiej czynność taką wykonywać przed spaniem, aby dziecko nie zmyło maści. Jest to jedno z najbardziej korzystnych rozwiązań spośród wszystkich możliwych oraz dostępnych, dlatego warto je wziąć pod uwagę.

Udostępnij