ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dziecko

Jak wybrać odpowiednie pieluchy wielorazowe dla Twojego niemowlaka?

Jak wybrać odpowiednie pieluchy wielorazowe dla Twojego niemowlaka?

Pieluszki wielorazowe z powrotem wracają do łask, ciesząc się sporym zainteresowaniem szczególnie w momencie odpieluszkowywania dziecka. Aby więc w pełni zadowolić potrzeby każdego rodzica w ofercie Jukki znajdziesz wielorazowe pieluchy – majteczki kąpielowe i majtki treningowe, które idealnie sprawdzą się jako pierwsza bielizna dla Malucha. Akcesoria do pielęgnacji Jukki znaczenie ułatwiają rodzicom wdrażanie Dzieciaczków w zasady higieny i naukę siadania na nocniczek. Czy faktycznie warto postawić na pieluchy wielorazowego użytku i czy są one w pełni bezpieczne dla małego dziecka? Poznaj zalety wielorazowych pieluch niemowlęcych oraz aspekty, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu pieluszki.

Odpieluszkowywanie – kolejny krok w stronę samodzielności Twojego dziecka

Większości rodzicom zależy, aby ich Maluch jak najszybciej odzwyczaił się od tradycyjnych pampersów. Należy jednak pamiętać, że ten proces musi zachodzić w sposób naturalny, a na samo wycofanie pampersa, nie może być wymuszone – czasem może to trwać kilka tygodni bądź miesięcy. Wówczas idealnie sprawdzą się pieluszki treningowe Jukki, które zostały stworzone z myślą o maluszkach podejmujących się na kolejnego kroku w stronę rozwoju.

Największą zaletą pieluch wielorazowych jest bez wątpienia ich funkcjonalność i cena, która jest niższa od wyposażenia się nawet w najtańsze, tradycyjne pampersy. Poza faktyczną oszczędnością dla budżetu domowego, pieluszki jednorazowe są bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka – nie zawierają w sobie żadnych środków chemicznych. Majteczki treningowe Jukki, wykonane z najwyższej jakości, 100% bawełny są przewiewne i miękkie, a przy tym zabezpieczone dodatkową warstwą PUL. Warstwa powlekana jest nieprzepuszczalnym, lecz oddychającym materiałem. Dzięki temu pielucha jest szczelniejsza, niż zwykłe majteczki, a jednocześnie mięciutka i przyjemna dla skóry – idealna, pierwsza bielizna dla Maluszka. 

pielucha

Na co zwrócić uwagę kupując pieluchę wielorazową? 

Dobór pierwszej pary bielizny jest niezwykle istotny. Jest to przede wszystkim duża zmiana zarówno w życiu dziecka, jak i rodziców. Źle dopasowane majteczki mogą zniechęcić Malucha do rezygnacji z pampersa ograniczając swobodę ruchów, zsuwając się podczas zabawy czy aktywności. Dlatego podczas zakupu pieluszki wielorazowej, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na poniższe aspekty.

Rozmiar pieluszki

Rozmiar pieluszki

Aby pieluszka dobrze spełniała swoją funkcję i aby zapobiec ewentualnym przeciekom jej zawartości, majteczki muszą być przede wszystkim dopasowane do ciała dziecka. Pieluchy wielorazowe Jukki są dostępne w rozmiarze dla dzieci o wadze 12-14 kg, obwodzie pasa 37 cm oraz obwodzie nóżki 29 cm – idealne dla dziecka gotowego na odpieluszkowywanie. Warto zaznaczyć, że majteczki treningowe Jukkinie zastępują tradycyjnych pampersów – zmoczone mogą przeciekać, zachęcając dziecko do korzystania z nocniczka, szybciej ucząc się samodzielności.

Materiał z jakiego została wykonana pielucha

Kupując niemowlęce produkty tekstylne koniecznym jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego został wykonany. Najlepszym wyborem będą akcesoria wykonane z wysokojakościowej, 100% bawełny, która posiada właściwości antyalergiczne – jest więc bezpieczna i delikatna dla skóry. Co więcej, bawełniana pieluszka jest przewiewna i nie powoduje odparzeń ani podrażnień, a dodatkowa, nieprzemakalna warstwa PUL jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Wejdź na Jukki.pl i ułatw swojemu Szkrabowi samopielęgnację. Sprawdź dostępne produkty i wybieraj spośród atrakcyjnych printów.

Udostępnij