ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dziecko

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać?

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać?

Spodziewasz się maluszka i urządzasz pokój dziecięcy? Prawdopodobnie stoisz więc przed wyborem łóżeczka dla swojej pociechy. Wybór mebelków jest ogromny, ostateczna decyzja nie jest więc łatwa. Kupując łóżeczko dla niemowlaka trzeba uwzględnić zarówno potrzeby maluszka, jak i rodziców oraz przestrzeń, jaką dysponują. Podpowiadamy, jak wybrać łóżeczko dla dziecka w zależności od Twoich wymagań.

Jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka?

Wybór łóżeczka dla niemowlaka to jedna z najtrudniejszych decyzji zakupowych, przed którą stają przyszli rodzice. Dostępnych jest wiele opcji, od tradycyjnych, drewnianych łóżeczek ze szczebelkami przez dostawki aż po łóżka wielofunkcyjne. Jeśli dokładnie przemyślimy zakup i uwzględnimy wszystkie nasze potrzeby i wymagania względem tego mebelka, istnieje duża szansa, że posłuży on przez kilka lat.

Łóżeczko niemowlęce musi być przede wszystkim bezpieczne oraz wygodne dla dziecka, warto jednak uwzględnić również potrzeby rodziców. Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżeczko dla dziecka?

  • Wielkość pomieszczenia – jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy zdecydować się na większe łóżeczko, które posłuży zarówno noworodkowi, jak i kilkulatkowi. Jeżeli mamy natomiast niewiele miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie lekkie, mobilne łóżeczko dostawiane do ramy łóżka rodziców.
  • Przechowywanie – szuflada, organizery, a nawet wbudowane komody – w takie dodatkowe elementy umożliwiające przechowywanie wszystkich najpotrzebniejszych akcesoriów mogą być wyposażone łóżeczka. W sytuacji, gdy mamy niewielki pokój, w którym nie ma miejsca na dodatkowe półki czy szafki, warto rozważyć zakup takiego wielofunkcyjnego mebelka.
  • Udogodnienia – wyjmowane szczebelki, opuszczany bok, płozy, dzięki którym można przekształcić łóżeczko w kołyskę czy funkcjonalny przewijak… Producenci dbają o to, aby każdy rodzic mógł wybrać łóżeczko najlepiej dopasowane do jego potrzeb. Warto zwrócić uwagę na takie dodatkowe elementy, dzięki którym opieka nad maluchem będzie znacznie prostsza.

Szukasz idealnego łóżeczka dla niemowlaka? Sprawdź ofertę sklepu 5.10.15: https://www.51015kids.eu/dom-i-ogrod/pokoj-dziecka/meble/lozeczka.

Tradycyjne łóżeczko dla niemowlaka

Łóżeczko tradycyjne, czyli wykonane z drewna i posiadające kilka poziomów wysokości montażu dna, to model zdecydowanie najczęściej wybierany przez przyszłych rodziców. Jest ono praktyczne, trwałe i rośnie razem z dzieckiem. Należy zwrócić uwagę, aby szczebelki były na tyle blisko siebie, by maluch nie mógł wcisnąć pomiędzy nie główki i jednocześnie na tyle daleko, by mógł swobodnie włożyć między nie rączkę i nóżkę bez ryzyka, że kończyna się zaklinuje.

Dobrej jakości łóżeczko niemowlęce, wykonane z naturalnego drewna i polakierowane bezpieczną dla zdrowia dziecka i środowiska emalią wodną, to koszt około 300-450 zł. Warto pamiętać, że taki mebel może posłużyć nawet do ukończenia przez dziecko 3. roku życia, zatem jest to zdecydowanie opłacalna inwestycja.

Łóżeczka dostawne

Alternatywą dla klasycznego łóżeczka niemowlęcego jest tzw. dostawka. Dzięki specjalnej konstrukcji można ją przysunąć bezpośrednio do łóżka rodziców i przypiąć do materaca specjalnymi pasami, tak, aby mebel był stabilny. Maluszek może przebywać więc blisko rodziców, a jednocześnie posiada własną przestrzeń do spania i  jest w pełni bezpieczny. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla mam karmiących piersią, ogranicza bowiem konieczność nocnego wstawania.

Łóżeczko dostawne posłuży zdecydowanie krócej niż tradycyjne – większość dostawek jest odpowiednia dla dzieci, które jeszcze samodzielnie nie siedzą, a więc do około 6.-9. miesiąca życia. Niektóre modele posiadają jednak regulowaną wysokość dna, zatem dzieci mogą w nich spać do ukończenia 2., a czasem nawet 3. roku życia. W ciągu dnia taki mebelek może służyć jako kojec i miejsce zabaw.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij