ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dziecko

Kiedy kupić wózek dziecięcy?

Kiedy kupić wózek dziecięcy?

Spodziewając się dziecka, należy wcześniej odpowiednio przygotować się do opieki nad nim. Należy do tego zarówno odpowiednie przygotowanie dziecięcego pokoju, jak i innych elementów wyposażenia – kołyskę, łóżeczko, wózek czy wreszcie akcesoria jak butelki do karmienia czy pieluchy. Jak wiadomo, każdy rodzic chce wybrać dla swojego dziecka tylko i wyłącznie same najlepsze produkty.

Jednym z produktów tej kategorii jest nowoczesny wózek dla dziecka. Po narodzinach z noworodkiem jest dużo pracy i może zwyczajnie brakować czasu na spokojną analizę i kupno wózka. Dlatego należy poczynić wszystkie możliwe i najpotrzebniejsze przygotowania jeszcze przed urodzeniem niemowlaka. 

Jaki jest najlepszy czas na zakup wózka dla dziecka?

Idealnym okresem na zakup wózka jest, naszym zdaniem drugi trymestr ciąży lub początek trzeciego. To istotne, ponieważ, wtedy lekarze są w stanie ustalić z dużą dozą prawdopodobieństwa płeć dziecka. Większość rodziców chce ją poznać, zanim poczynią pierwsze dziecięce zakupy. Wówczas mogą np. dobrać właściwe ubranka oraz inne niezbędne akcesoria pod kątem, chociażby kolorystyki. Dlatego przy zakupie wózka warto wstrzymać się do momentu, aż upewnimy się, czy dziecko będzie chłopcem, czy dziewczynką.

Zakup gondoli czy wózka wielofunkcyjnego 2w1 wcześniej jest w wielu przypadkach doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie w 100% przewidzieć, czy ciąża przebiegnie tak jak zaplanowano. Często zdarza się, że niemowlak rodzi się przed wyznaczonym terminem i zupełnie nie mamy na to wpływu. Gdy znajdziemy się w takiej sytuacji, najlepiej jest sięgnąć po zgromadzone wcześniej zapasy.

Tak naprawdę nie istnieje konkretny termin, w którym kupno wózka będzie najlepsze dla wszystkich rodziców spodziewających się dziecka. To, czy kupimy wózek wcześniej lub później niż jest to ogólnie zalecane, nie będzie miało wpływu na satysfakcję z jego wyboru. Dopiero jego użytkowanie w praktyce pokaże nam wszelkie jego wady i zalety.

Kto kupuje wózek dla dziecka?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista – rodzice malucha, który urodził się lub niedługo pojawi się na świecie. Pojawiają się jednak głosy, aby wózek kupowali chrzestni lud dziadkowie noworodka, bo tak jest zgodnie z tradycją. Wzięło się to z tego, że wydatki na wózek dla noworodka często przerasta możliwości finansowe wielu młodych rodziców. Wózek jest przecież jednym z najdroższych produktów dla niemowlaka. W przypadku, gdy część kosztów poniosą dziadkowie, rodzice będą mogli zainwestować zaoszczędzone pieniądze w inne przydatne akcesoria jak ubranka, pieluchy, czy zabawki.

Czasem nawet jeśli dziadkowie zaproponują zakup wózka dla dziecka, to nie wszystkim rodzicom takie rozwiązanie odpowiada. Młodzi rodzice chcą być niezależni. Dlatego w sytuacji, dziadkowie oferują pomoc w opłaceniu wyprawki, do jakiej zaliczyć można niewątpliwie można wózek spacerowy, musimy zastanowić się nad tym, czy oboje rodziców czuje się w takiej sytuacji komfortowo oraz, czy dziadkowie nie chcą w ten sposób naruszyć pewnych granic związanych z wychowaniem i opieką nad dzieckiem.

Jeżeli to wyczuwamy, lepiej zastanowić się nad tym, czy zgadzamy się z pokryciem kosztów zakupu wózka przez dziadków. Oczywiście decyzja ta jest ich indywidualną sprawą, i nikt nie powinien na nią wpływać.

Jeśli szukają Państwo porady w sprawie doboru właściwego wózka dziecięcego zapraszamy do kontaktu z naszym https://techsat24.pl/wozki. Nasi pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na praktycznie każde Państwa pytanie w tej sprawie.

Udostępnij