ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Ciąża

Wyprawka dla dziecka i mamy! — Jak się przygotować? 

Wyprawka dla dziecka i mamy! — Jak się przygotować? 

Przyjście na świat malucha to zdecydowanie jedno z kluczowych momentów w życiu każdego człowieka. Kiedy pod sercem rośnie maluszek i przygotowuje się do przyjścia na świat, rodzice często zastanawiają się co przygotować i jak się zorganizować. Tak zwana wyprawka dla dziecka obejmuje częściowo rzeczy, które trzeba spakować do szpitala, jak i te, które powinny czekać w domu. Dowiedz się jak najlepiej przygotować listę wyprawkową! 

Wyprawka dla dziecka — jak przygotować? 

Rzeczy do zakupienia przed przyjściem na świat małego człowieka jest naprawdę dużo. Szczególnie przy pierwszym dziecku spotykamy się z ogromem różnych zakupów, od pieluszek i śpioszków, przez środki higieniczne i apteczne, aż po wózek, czy kołyskę. Dlatego warto sporządzić solidną listę. Rzeczy można pokategoryzować w sprytny sposób, co zdecydowanie zalecamy. Najlepiej stworzyć kilka kategorii, które będziemy uzupełniać. Dobrym miejscem do zakupienia gotowej listy online za jedynie 1 grosz (oraz przy okazji do zrobienia zakupów) jest strona https://www.dobreliski.pl/. Rzeczy, które musimy skompletować jest naprawdę sporo. Część z nich możemy zacząć kompletować już na samym początku, pozostałe — jeśli płeć dziecka ma znaczenie dla nas pod tym kątem — wybieramy na przełomie pierwszego i drugiego trymestru, kiedy wiadomo już, czy urodzi się dziewczynka, czy chłopiec. Jednak w miarę postępów kulturowych płeć dziecka już coraz rzadziej determinuje wybierany kolor ubranek, czy wózka dla niemowlaka. 

Wyprawka dla dziecka — najważniejsze kategorie 

Oto jak mniej więcej warto podzielić sobie listę rzeczy do kupienia. Zawiera ona przedmioty niezbędne i drogie, jak np. wózek oraz mniejsze i drobniejsze, jak np. pieluchy. 

  • Wózek, nosidełko i fotelik samochodowy — Podstawowe wyposażenie do codziennego przemieszczania się z dzieckiem. Fotelik samochodowy będzie potrzebny od razu po opuszczeniu szpitala. 
  • Kołyska lub/i kosz Mojżesza — Kołyska do spania lub kosz mojżeszowy, który (jeśli dokupimy stojak) może kołyskę zastąpić będą świetnym miejscem do spania dla małego człowieka. 
  • Akcesoria do karmienia — Niezbędne rzeczy niezależnie od tego, czy dziecko będzie karmione piersią, czy nie. Buteleczki, laktatory i smoczki do butelek.  
  • Akcesoria do przewijania i przewijak — Kolejne bardzo ważne akcesoria, które ułatwią nam na co dzień opiekę na maluchem. 
  • Pierwsze zabawki sensoryczne i gryzaki — Niemowlęta powinny mieć zabawki bardzo starannie dobrane, gdyż zawsze istnieje ryzyko zadławienia. Najbezpieczniejsze dla tego okresu są zabawki tzw. sensoryczne, które stymulują układ nerwowy dziecka w bezpieczny sposób. 
  • Ubranka, śpioszki — Tutaj obszerna grupa tekstyliów, które oczywiście dobieramy do pory roku, kiedy maluszek pojawi się na świecie. 
  • Środki higieniczne i apteczne — Chusteczki nawilżane, leki przeciwbólowe, maści na odparzenia.  

Wyprawka dla dziecka i mamy — zadbaj o siebie! 

W wyprawce do szpitala warto przygotować sobie również potrzebne rzeczy dla siebie. Wygodne rzeczy na przebranie, środki apteczne, leki, które przyjmujemy na co dzień i wszystko, co sprawi, że poczujemy się lepiej. W domu przydadzą się nam akcesoria poprawiające komfort, takie jak: 

  • Poduszka do karmienia — sprawdzi się również w podróży jako akcesorium do spania czy wygodnego układania dziecka podczas karmienia. 
  • Poduszki ciążowe — Poduszki ciążowe pomagają wygodnie ułożyć się do snu jeszcze w czasie ciąży. 
  • Wygodna bielizna na czas połogu — Wygodna bawełniana bielizna zapewni komfort w czasie dochodzenia do siebie po porodzie.  

Udostępnij