ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dziecko

Zabawki – sposób na pobudzenie wyobraźni najmłodszych

Zabawki – sposób na pobudzenie wyobraźni najmłodszych

Dzieci to istne wulkany energii nieustannie potrzebujące nowych wrażeń. Otrzymanie długo wyczekiwanej zabawki jest jednym z momentów, na które czeka każdy maluch. Duży wybór w sklepach sprawia, że wszyscy rodzice mogą znaleźć idealny prezent dla swojej pociechy. Zabawki sensoryczne, zabawki edukacyjne i legendarne klocki LEGO – te i wiele innych zabawek umilą czas wszystkim dzieciom!

  1. Klocki LEGO – kultowa rozrywka dla dzieci
  2. Zabawki dla najmłodszych i starszych dzieci
  3. Zabawki Psi Patrol
  4. Zabawki interaktywne

Zabawki sensoryczne są dobrym sposobem na stymulowanie rozwoju fizycznego i umysłowego dzieci przez oddziaływanie m.in. na zmysł węchu czy wzroku.

Klocki LEGO – kultowa rozrywka dla dzieci

Klocki LEGO są ponadczasową klasyką. Popularna marka oferuje wiele różnych serii (np. LEGO Disney, LEGO Dots, LEGO Sonic). Z myślą o najmniejszych opracowano linię Duplo. Klocki w takich zestawach charakteryzują się większym rozmiarem, dlatego nie ma ryzyka, że dziecko je połknie. Dodatkowo wymagają mniejszej precyzji i łatwiej dopasować poszczególne elementy do siebie. Są świetnym sposobem na rozwijanie zdolności manualnych dzieci. Zalicza się je do grupy „zabawki edukacyjne”, bo uczą kreatywnego myślenia.

Oczywiście z tradycyjnych, małych klocków LEGO powinny korzystać znacznie starsze dzieci, najlepiej przynajmniej czterolatkowie. To bezpieczna granica, gdyż ryzyko połknięcia elementów jest niewielkie.
 Kolejna popularna seria to LEGO City, która obejmuje zestawy prezentujące miejskie otoczenie i popularne pojazdy, np. służb publicznych. Seria Creator to zestawy wyróżniające się wysokim stopniem skomplikowania – można zbudować m.in. domowe ozdoby, ale i makiety realnych budynków czy różne pojazdy.

Zabawki dla najmłodszych i starszych dzieci

Oczywiście są i zestawy, które producent poleca np. od 18 roku życia. Nie wynika to jednak z żadnych ograniczeń związanych z bezpieczeństwem. Są to po prostu serie zabawek tematyczne, inspirowane np. serialami czy filmami (Gwiezdne Wojny, Avengers, Marvel, Spider-Man, Harry Potter), które bardziej atrakcyjne będą dla starszych osób. Często są także bardziej skomplikowane. Zestawy LEGO po złożeniu wyśmienicie prezentują się jako ozdoba nie tylko dziecięcego pokoju, ale również pokoju dorosłego domownika.
 Inna bardzo popularna marka, to Hot Wheels. Oferowane przez nią samochodziki to odlewane ciśnieniowo licencjonowane miniatury pojazdów wyróżniające się wyglądem i wykończeniem inspirowanym samochodami od najlepszych konstruktorów. Modele Hot Wheels to prawdziwa gratka również dla dorosłych fanów czterech kółek.

Zabawki Psi Patrol

Psi Patrol jest obecnie jedną z najpopularniejszych bajek wśród dzieci na całym świecie. Jej bohaterowie bawią i uczą, pokazując, czym jest prawdziwa przyjaźń. Dzieci są z nimi zżyte na tyle mocno, że możliwość interakcji w prawdziwym świecie jest tym, o czym marzą każdego dnia. Psi Patrol zabawki pomagają realizować ich fantazje o spotkaniu ulubionych postaci i zabawie z nimi.

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne pomagają w łatwiejszym kierowaniu uwagą najmłodszych. Są czymś więcej niż tylko kolejnymi przedmiotami, które dają radość i frajdę. Zabawki interaktywne uczą, bawią i wspierają rozwój dzieci. Stymulują zmysły, ćwiczą pamięć i pozwalają na opanowanie wielu nowych umiejętności. Warto dodać, że dzieci znacznie szybciej przyswajają wiedzę, jeśli nauka odbywa się przez zabawę. Dlatego zabawki interaktywne to świetne rozwiązanie, bo zapewniają jedno i drugie. Decydując się na zakup zabawek interaktywnych, trzeba pamiętać, że powinny być dopasowane do danej grupy wiekowej.
 

Udostępnij