Dziecko

Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym – przykłady

Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym – przykłady

Coraz cieplejsze dni, zbliżające się wielkimi krokami, motywują do wychodzenia na dwór oraz związanych z tym aktywności. Przedszkolaki uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, które pozytywnie wpływają na ich koordynację ruchową, integrację, umiejętność pracy w grupie, a także dostarczają wielu wrażeń. Jakie zabawy są najbardziej lubiane przez maluchy w wieku przedszkolnym?

Pająk i Muchy

To zabawa, w której jedna osoba zostaje pająkiem, reszta jest muchami. Muchy biegają swobodnie, a na okrzyk Pająk! zastygają w bezruchu. Dziecko, które jest Pająkiem, chodzi koło innych uczestników zabawy i sprawdza czy któraś Mucha przypadkiem nie porusza się. Jeśli taką znajdzie, to ona zostaje Pająkiem i zabawa trwa dalej.

Zabawa w chowanego

Chyba wszyscy doskonale znają tę popularną i ponadczasową zabawę dla dzieci. Jedna osoba odwraca się plecami do reszty lub zamyka oczy i liczy do dziesięciu. Pozostali uczestnicy chowają się w tym czasie na określonej przestrzeni. Następnie osoba, która liczyła, ma za zadanie znaleźć swoich towarzyszy.

Ciepło-zimno

Pani chowa jakiś przedmiot tak, aby dzieci nie wiedziały, gdzie się znajduje. Następnie maluchy mają za zadanie znalezienie przedmiotu, a jedynymi wskazówkami wypowiadanymi przez Panią są słowa ciepło, jeśli jakieś dziecko zbliża się do przedmiotu oraz zimno, kiedy się od niego oddala.

Ulubione zabawki podwórkowe dzieci w wieku przedszkolnym

Istnieje wiele ciekawych zabaw podwórkowych, które można wykorzystać na przedszkolnym placu zabaw. Jednak najchętniej dzieci bawią się, wykorzystując znajdujące się tam zabawki, takie jak piaskownica, drabinki, zjeżdżalnia czy huśtawka. Ta ostatnia to doskonały sposób na wykonywanie aktywności pozwalającej rozwijać zmysł równowagi. W ofercie przygotowanej przez Moje Bambino znajdują się huśtawki proste, wahadłowe, wagowe, typu swing, a także uwielbiane huśtawki dla dzieci wyposażone w bocianie gniazdo. Wybierając zabawki przeznaczone do zabawy na świeżym powietrzu, warto skupić się na materiałach, z których zostały one wykonane – trwałych, odpornych na uszkodzenia, a przede wszystkim bezpiecznych dla maluchów. Huśtawka dla dziecka z pewnością będzie jednym z chętniej wykorzystywanych elementów na każdym placu zabaw.

Wśród innych propozycji podwórkowych atrakcji uwielbianych przez przedszkolaków są bez wątpienia zjeżdżalnia dla dzieci, różnego rodzaju karuzele, piaskownica, a także domki i pojazdy ogrodowe. Dzięki nim pociechy mogą bawić się na wiele różnych sposobów, integrując się i spędzając miło czas na świeżym powietrzu.

Udostępnij