Parenting

Sztuczna pierś do karmienia – urządzenie dla młodych ojców

Sztuczna pierś do karmienia – urządzenie dla młodych ojców

Kiedy młodej parze rodzi się dziecko, to są wtedy szczęśliwi i wniebowzięci. Wspólnie opiekują się noworodkiem, chcąc być idealnymi rodzicami. Do zadań mamy należy przede wszystkim karmienie piersią. Jeśli ma z tym kłopot, to może zakupić różnego rodzaju, przydatne gadżety, np. specjalne smoczki, nakładki, kompresy itd. A kiedy jest zmęczona, to ostatecznie może ją wyręczyć sam kochający partner albo mąż. Jak to możliwe? Sztuczna pierś do karmienia – czy warto jej używać?

Sztuczna pierś do karmienia – wynalazek z Japonii

Ojcowie, którzy karmią podobnie jak matki. Przecież brzmi to niedorzecznie, absurdalnie, bardzo dziwnie. A jednak japońskie przedsiębiorstwo technologiczne Dentsu udowodniło, że stało się to jak najbardziej realne. Otóż specjaliści z tej firmy zaprojektowali wynalazek o nazwie: „ojcowski asystent karmienia”. Cel stworzenia tego narzędzia był jasny: mama musi czasem odpocząć, a jej miejsce powinien zająć młody tata.

Urządzenie jest niemal identyczne jak prawdziwa kobieca pierś. Wewnątrz ma ukryty zbiornik do przechowywania mleka. Co więcej, wyposażone jest w podgrzewacz i potrafi wibrować. No i oczywiście ma zainstalowaną aplikację, której zadaniem jest monitorowanie spożycia mleka i kontrola snu maluszka. Brzmi pięknie, ale czy faktycznie gadżet ten będzie tak chętnie kupowany na całym świecie?

Warto zobaczyć: https://www.ebrzuszek.pl/skoki-rozwojowe-dziecka-czy-nalezy-sie-ich-obawiac/

dziecko z ojcem

Czy to dobra alternatywa dla prawdziwej piersi?

Część osób jest zachwycona takim innowacyjnym wynalazkiem. Inne uważają, że sztuczna pierś do karmienia to coś niepotrzebnego i kontrowersyjnego. I nie ma mowy, aby zastąpiła piękne zbliżenie (silną więź) między niemowlakiem a jego mamą.

Maluch bowiem łatwo wyczuje, że coś tutaj jest nie tak. Zna przecież zapach i ciepło swojej rodzicielki. Słyszy bicie jej serca. Po co więc próbować oszukać dziecko? Internauci, którzy są przeciwni temu wynalazkowi, twierdzą, że ojciec powinien pomagać w inny sposób (np. zapewniać bezpieczeństwo i stabilność finansową). Lepiej więc nie kombinować, nie zmieniać natury i ustalonego porządku.

Warto zobaczyć: https://www.ebrzuszek.pl/co-powinno-sie-znalezc-w-apteczce-niemowlaka/

sztuczna pierś do karmienia

Podsumowanie

Dlatego sztuczna pierś do karmienia raczej nie zagości z czasem we wszystkich domach. I wcale nie chodzi o sam koszt tego urządzenia. Mleko mamy spożywane prosto z jej piersi to przecież cudowny, magiczny rytuał. To czynność, która jest wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Powoduje, że młode matki czują się dumnymi, odpowiedzialnymi i w pełni wartościowymi kobietami.

Warto zobaczyć: https://www.ebrzuszek.pl/waga-dziecka-i-jego-wzrost/

Z drugiej strony świat się zmienia i może warto się do niego przystosować. Zerwać z tradycją, przyzwyczajeniami. I dać panom możliwość odkrycia czegoś więcej poza przytuleniem swojego synka czy córeczki. Niech więc doświadczą tego, czym jest karmienie piersią.

Udostępnij