ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

sztuczna pierś do karmienia
Parenting

Sztuczna pierś do karmienia – urządzenie dla młodych ojców

Kiedy młodej parze rodzi się dziecko, to są wtedy szczęśliwi i wniebowzięci. Wspólnie opiekują się noworodkiem, chcąc być idealnymi rodzicami. Do zadań mamy należy przede wszystkim karmienie piersią. Jeśli ma z tym kłopot, to może zakupić różnego rodzaju, przydatne gadżety, np. specjalne smoczki, nakładki, kompresy itd. A kiedy jest zmęczona, to ostatecznie może ją wyręczyć sam kochający partner albo mąż. Jak to możliwe?

Sztuczna pierś do karmienia – wynalazek z Japonii

Ojcowie, którzy karmią podobnie jak matki. Przecież brzmi to niedorzecznie, absurdalnie, bardzo dziwnie. A jednak japońskie przedsiębiorstwo technologiczne Dentsu udowodniło, że stało się to jak najbardziej realne. Otóż specjaliści z tej firmy zaprojektowali wynalazek o nazwie: „ojcowski asystent karmienia”. Cel stworzenia tego narzędzia był jasny: mama musi czasem odpocząć, a jej miejsce powinien zająć młody tata.

Urządzenie jest niemal identyczne jak prawdziwa kobieca pierś. Wewnątrz ma ukryty zbiornik do przechowywania mleka. Co więcej, wyposażone jest w podgrzewacz i potrafi wibrować. No i oczywiście ma zainstalowaną aplikację, której zadaniem jest monitorowanie spożycia mleka i kontrola snu maluszka. Brzmi pięknie, ale czy faktycznie gadżet ten będzie tak chętnie kupowany na całym świecie?

Czy to dobra alternatywa dla prawdziwej piersi?

Część osób jest zachwycona takim innowacyjnym wynalazkiem. Inne uważają, że sztuczna pierś do karmienia to coś niepotrzebnego i kontrowersyjnego. I nie ma mowy, aby zastąpiła piękne zbliżenie (silną więź) między niemowlakiem a jego mamą.

Maluch bowiem łatwo wyczuje, że coś tutaj jest nie tak. Zna przecież zapach i ciepło swojej rodzicielki. Słyszy bicie jej serca. Po co więc próbować oszukać dziecko? Internauci, którzy są przeciwni temu wynalazkowi, twierdzą, że ojciec powinien pomagać w inny sposób (np. zapewniać bezpieczeństwo i stabilność finansową). Lepiej więc nie kombinować, nie zmieniać natury i ustalonego porządku.

Podsumowanie

Dlatego sztuczna pierś do karmienia raczej nie zagości z czasem we wszystkich domach. I wcale nie chodzi o sam koszt tego urządzenia. Mleko mamy spożywane prosto z jej piersi to przecież cudowny, magiczny rytuał. To czynność, która jest wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Powoduje, że młode matki czują się dumnymi, odpowiedzialnymi i w pełni wartościowymi kobietami.

Z drugiej strony świat się zmienia i może warto się do niego przystosować. Zerwać z tradycją, przyzwyczajeniami. I dać panom możliwość odkrycia czegoś więcej poza przytuleniem swojego synka czy córeczki. Niech więc doświadczą tego, czym jest karmienie piersią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *