Zdrowie

Co powinno się znaleźć w apteczce niemowlaka?

Co powinno się znaleźć w apteczce niemowlaka?

Z całą pewnością można stwierdzić, że każde małe dziecko powinno mieć odpowiednio przygotowaną apteczkę. W jej składzie powinny się znaleźć wszystkie niezbędne produkty, który mogą przydać się dziecku. Apteczka dla niemowlaka – co powinno się w niej znaleźć? Warto się tego dowiedzieć.

Leki na gorączkę

Apteczka dla niemowlaka powinna przede wszystkim w swoim składzie zawierać leki na gorączkę. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ w przypadku najmniejszych dzieci infekcje mogą się rozwijać w bardzo szybki sposób. Dlatego każdy rodzic powinien mieć pod ręką odpowiednie leki, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie będą one przydatne. W przypadku niemowlaków najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie jednoczesne posiadanie dwóch leków z różnych grup. Mogą one zawierać w swoim składzie na przykład paracetamol oraz ibuprofen. Warto jednak pamiętać, że ibuprofenu nie powinno się podawać dzieciom przed ukończeniem przez nie trzeciego miesiąca życia.

Apteczka dla niemowlaka – leki na kolkę

U najmniejszych dzieci bardzo często pojawia się również taki problem zdrowotny jak kolka. Jest on przede wszystkim związany z dojrzewaniem układu pokarmowego, jednak może powodować u dziecka spory dyskomfort. Dlatego warto posiadać w swojej apteczce preparaty, które w skuteczny sposób zneutralizują tego rodzaju problemy. W sprzedaży można znaleźć różne produkty, które są stosowane na kolkę. Warto wybrać dla swojego dziecka ten o najbardziej skutecznym działaniu. Wybór preparatu można również skonsultować z pediatrą. Zobacz także: https://www.ebrzuszek.pl/jak-przebiega-rozwoj-dziecka-tydzien-po-tygodniu-oraz-wszystkie-etapy-rozwoju-dziecka/

Leki na ząbkowanie

apteczka

W apteczce każdego dziecka powinny się również znaleźć odpowiednie preparaty na ząbkowanie. Rodzic nigdy nie wie, kiedy dokładnie jego dziecko zacznie ząbkować. Dlatego warto się odpowiednio wcześniej przygotować do tej chwili poprzez wybór najlepszych preparatów dostępnych na rynku. Wśród nich można przede wszystkim wymienić różnego rodzaju maści, które będą działały miejscowo i będą posiadały właściwości znieczulające.

Polecamy: https://www.ebrzuszek.pl/choroby-wieku-dzieciecego-jak-sobie-z-nimi-radzic/

chore dziecko

Apteczka dla niemowlaka – witaminy

Apteczka dla niemowlaka w swoim składzie powinna również zawierać wszystkie niezbędne witaminy oraz minerały, które musi przyjmować dziecko. Ten wybór najlepiej skonsultować z pediatrą swojego dziecka, ponieważ suplementacja witamin oraz minerałów u tak małych dzieci jest kwestią dość indywidualną. Obecnie zaleca się każdemu dziecku jedynie przyjmowanie witaminy D, która ma bardzo duże znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju. Warto o tym pamiętać i wybrać najlepszy preparat, który w swoim składzie będzie zawierał witaminę D. W jego składzie mogą się również znaleźć kwasy omega-3.

Zobacz także: https://www.ebrzuszek.pl/ubezpieczenie-dziecka-jakie-wybrac/

Udostępnij