ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Ciąża

Jak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka?

W obecnych czasach bardzo wiele osób marzy o posiadaniu dziecka. Jednak mogą mieć one indywidualne preferencje związane z płcią swojego potomka. Wiele osób zastanawia się, jak zaplanować płeć dziecka w sposób skuteczny. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze metody – dieta, kalendarz płci, metoda owulacyjna i inne. Mnóstwo przyszłych rodziców oddałoby wiele, by móc zaplanować płeć dziecka. Pomimo tego, że w sieci znaleźć można różne sposoby, które mogą to ułatwić, to jednak specjaliści zgodnie twierdzą, że ostateczna decyzja w tej kwestii należy do matki natury, a rodzice niekoniecznie mają na nią wpływ. Czy płeć dziecka możliwa jest do zaplanowania?

Metoda owulacyjna

Wśród najbardziej popularnych sposobów na planowanie płci dziecka można z całą pewnością wymienić metodę owulacyjną. Związana jest ona z faktem, iż plemniki mężczyzny dzielą się na plemniki zawierające chromosom męski oraz takie, które mają w swoim składzie chromosom żeński. Podczas starań o dziecko warto stworzyć kalendarz płci oraz zaznaczyć sobie, w którym momencie można spłodzić chłopca, a w którym dziewczynkę. Z całą pewnością jest to jedna z najskuteczniejszych metod, dlatego warto ją wypróbować w praktyce oraz sprawdzić jej działanie.

Polecamy: https://www.ebrzuszek.pl/jak-wspierac-rozwoj-dziecka/

Jak zaplanować płeć dziecka

Dieta

Wiele źródeł wskazuje również, że na płeć dziecka bardzo duży wpływ ma także stosowana dieta przez przyszłą mamę. Dlatego warto o nią w szczególny sposób zadbać. W przypadku chęci spłodzenia dziewczynki matka powinna co najmniej pół roku przed planowaną ciążą zacząć spożywać odpowiednie produkty. Wśród nich można przede wszystkim wymienić wszystkie produkty spożywcze, które w swoim składzie zawierają takie substancje jak wapń oraz magnez. Natomiast w przypadku chęci poczęcia chłopca przyszła mama powinna postawić na produkty, w których można znaleźć przede wszystkim sód oraz potas.

Chiński kalendarz płci

Podczas starań o dziecko bardzo wiele osób korzysta również z takiego rozwiązania jak chiński kalendarz płci. Na pewno sprawdza się ono w wielu przypadkach, dlatego warto rozważyć jego stosowanie. Chiński kalendarz płci związany jest w dużej mierze przede wszystkim z takimi aspektami jak wiek matki oraz miesiąc poczęcia. Dlatego warto z niego skorzystać podczas prób zaplanowania płci swojego dziecka, ponieważ może się sprawdzić.

Chiński kalendarz płci

Chińczycy wierzą, że specjalny kalendarz umożliwia zaplanowanie płci mającego przyjść na świat malucha. W tym celu wykorzystują chiński kalendarz płci. W określeniu płci dziecka przy jego pomocy niezbędne jest podanie dwóch czynników: wieku matki oraz miesiąca, w którym doszło do poczęcia. Trzeba jednak podkreślić, że w określaniu wieku matki podaje się pełne, ukończone lata. Jeśli więc kobieta zaszła w ciążę w maju, a w lipcu kończy trzydzieści lat, w chińskim kalendarzu płci należy sprawdzić dane dla wieku dwudziestu dziewięciu lat.

Chiński kalendarz płci jest ostatnimi czasy bardzo popularną metodą, o której jest coraz głośniej w internecie. W rzeczywistości, ten sposób kalkulowania płci dziecka liczy już sobie przeszło siedemset lat. Co ciekawe, cieszy się bardzo wysoką – choć nie stuprocentową – skutecznością.

Czy chiński kalendarz płci jest skuteczny?

Chińczycy podają, że skuteczność ich kalendarza wynosi aż dziewięćdziesiąt procent. Wystarczy jednak przeczytać komentarze w internecie, by przekonać się, że wśród rodziców kształtuje się ona na zdecydowanie niższym poziomie.

Kalendarz wygląda jak tabelka, w którym przedstawione są dwa rodzaje danych: wiek matki oraz miesiąc poczęcia. Znając te dwie wartości, szybko i łatwo można odczytać wynik. W internecie dostępne są także specjalne kalkulatory, które same przedstawią wynik w oparciu o chiński kalendarz płci po wprowadzeniu do nich odpowiednich danych.

Pomimo zapewnień, że chiński kalendarz płci jest wiarygodną metodą planowania płci dziecka, o wiele lepiej jest zaufać medycynie i naturze, która wie, co robi. Tego typu wyliczenia można traktować jako dobrą zabawę w oczekiwaniu na przyjście na świat potomstwa.

Warto zobaczyć: https://www.ebrzuszek.pl/w-jaki-sposob-liczyc-ruchy-dziecka-w-ciazy/

Kalendarz płci czy selekcja naturalna

Chcąc zaplanować wcześniej płeć swojego dziecka można również z powodzeniem skorzystać z takiego rozwiązania jak Selekcja Naturalna Płci. Teoria ta zakłada, że komórka jajowa może być naładowana zarówno dodatnio, jak i ujemnie. W dużej mierze będzie to zależne od konkretnego dnia cyklu. Plemniki również będą się między sobą różnić potencjałem elektrycznym. Jedne będą naładowane dodatnio, a inne ujemnie. Dlatego, zgodnie z tą teorią, jednego dnia komórka jajowa przyciąga plemniki naładowane dodatnio, a innego dnia plemniki naładowane ujemnie. Ma to związek z płcią planowanego potomstwa w bardzo ścisły sposób.

Polecamy: https://www.kobieca-strefa.pl/skoki-rozwojowe-w-pierwszym-roku-zycia-dziecka/

płeć dziecka

Udostępnij