ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

planowanie płci dziecka
Ciąża

Jak zaplanować płeć dziecka?

W obecnych czasach bardzo wiele osób marzy o posiadaniu dziecka. Jednak mogą mieć one indywidualne preferencje związane z płcią swojego potomka. Wiele osób zastanawia się, jak zaplanować płeć dziecka w sposób skuteczny. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze metody.

Metoda owulacyjna

Wśród najbardziej popularnych sposobów na planowanie płci dziecka można z całą pewnością wymienić metodę owulacyjną. Związana jest ona z faktem, iż plemniki mężczyzny dzielą się na plemniki zawierające chromosom męski oraz takie, które mają w swoim składzie chromosom żeński. Podczas starań o dziecko warto stworzyć kalendarz płci oraz zaznaczyć sobie, w którym momencie można spłodzić chłopca, a w którym dziewczynkę. Z całą pewnością jest to jedna z najskuteczniejszych metod, dlatego warto ją wypróbować w praktyce oraz sprawdzić jej działanie.

Dieta

Wiele źródeł wskazuje również, że na płeć dziecka bardzo duży wpływ ma także stosowana dieta przez przyszłą mamę. Dlatego warto o nią w szczególny sposób zadbać. W przypadku chęci spłodzenia dziewczynki matka powinna co najmniej pół roku przed planowaną ciążą zacząć spożywać odpowiednie produkty. Wśród nich można przede wszystkim wymienić wszystkie produkty spożywcze, które w swoim składzie zawierają takie substancje jak wapń oraz magnez. Natomiast w przypadku chęci poczęcia chłopca przyszła mama powinna postawić na produkty, w których można znaleźć przede wszystkim sód oraz potas.

Chiński kalendarz płci

Podczas starań o dziecko bardzo wiele osób korzysta również z takiego rozwiązania jak chiński kalendarz płci. Na pewno sprawdza się ono w wielu przypadkach, dlatego warto rozważyć jego stosowanie. Chiński kalendarz płci związany jest w dużej mierze przede wszystkim z takimi aspektami jak wiek matki oraz miesiąc poczęcia. Dlatego warto z niego skorzystać podczas prób zaplanowania płci swojego dziecka, ponieważ może się sprawdzić.

Selekcja Naturalna Płci

Chcąc zaplanować wcześniej płeć swojego dziecka można również z powodzeniem skorzystać z takiego rozwiązania jak Selekcja Naturalna Płci. Teoria ta zakłada, że komórka jajowa może być naładowana zarówno dodatnio, jak i ujemnie. W dużej mierze będzie to zależne od konkretnego dnia cyklu. Plemniki również będą się między sobą różnić potencjałem elektrycznym. Jedne będą naładowane dodatnio, a inne ujemnie. Dlatego, zgodnie z tą teorią, jednego dnia komórka jajowa przyciąga plemniki naładowane dodatnio, a innego dnia plemniki naładowane ujemnie. Ma to związek z płcią planowanego potomstwa w bardzo ścisły sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *