ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Ciąża

W jaki sposób liczyć ruchy dziecka w ciąży?

W jaki sposób liczyć ruchy dziecka w ciąży?

Z całą pewnością można stwierdzić, że ciąża jest wyjątkowym stanem w życiu każdej kobiety, która pragnie posiadać dziecko. Dlatego powinna się ona dowiedzieć, jakie działania powinny być podejmowane w trakcie trwania ciąży, aby zakończyła się ona w pełni bezpiecznie. Wśród nich można wymienić między innymi liczenie ruchów dziecka. Jak liczyć ruchy dziecka? Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Jak liczyć ruchy dziecka?

Liczenie ruchów jest bardzo istotną kwestią na pewnym etapie ciąży. Wiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób należy liczyć ruchy swojego dziecka. W celu rozpoczęcia liczenia ruchów należy położyć się na lewym boku oraz przez godzinę notować wszystkie ruchy, jakie zostaną wykonane przez dziecko. Tuż przed terminem porodu powinno ich być co najmniej dziesięć podczas godziny. Jeśli ruchów jest mniej, powinno się zjeść posiłek lub coś słodkiego. W tym przypadku wzrośnie poziom glukozy we krwi i dziecko stanie się bardziej ruchliwe.

Polecamy: https://www.ebrzuszek.pl/waga-dziecka-i-jego-wzrost/

ruchy dziecka

Częstotliwość odczuwania ruchów

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak często w ciągu dnia powinno się odczuwać ruchy swojego dziecka. Jednak każde dziecko zwykle porusza się kilkadziesiąt razy dziennie. Zależne jest to między innymi od jego temperamentu, ale także od panującej pory dnia. Dziecko w łonie matki również ma okresy czuwania oraz snu. W czasie snu nie porusza się wcale, dlatego warto to wziąć uwagę podczas liczenia ruchów swojego dziecka. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie poznanie rytmu aktywności swojego dziecka.

Kiedy zaczyna się czuć ruchy dziecka?

Rozpoczęcie wyczuwania ruchów dziecka może nastąpić w dość zróżnicowanym czasie. Zależne jest to przede wszystkim od cech indywidualnych. Jednak najczęściej matki wyczuwają ruchy pierwszego dziecka około dwudziestego tygodnia ciąży. Natomiast kobiety, który już wcześniej rodziły, mogą odczuwać ruchy dziecka szybciej. Może to być czas już od czternastego do osiemnastego tygodnia. Jeśli ruchy nie będą wyczuwalne do dwudziestego drugiego tygodnia, należy zgłosić się do lekarza.

Zobacz także: https://www.ebrzuszek.pl/ubezpieczenie-dziecka-jakie-wybrac/

ruchy dziecka liczenie

Brak ruchów dziecka

Brak ruchów dziecka przez dłuższy czas może być sprawą poważną, dlatego nie należy jej bagatelizować. Monitorowanie ruchów dziecka ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy ciąża nie przebiega w pełni prawidłowo lub u matki pojawiły się różnego rodzaju schorzenia. Wśród nich można na przykład wymienić cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze. Sygnałem alarmowym będzie zupełny brak ruchów dziecka, a także mniej ruchów niż cztery na godzinę. W tym przypadku należy udać się do szpitala, aby sprawdzić, czy z dzieckiem wszystko jest dobrze.

Udostępnij