ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dziecko

Upominek na roczek – jak wybrać?

Upominek na roczek – jak wybrać?

Pierwsze 12 miesięcy życia to niezmiernie ważny czas. Maluch dorasta zarówno umysłowo, jak i cieleśnie. Dlatego podarek wręczony z tej okazji powinien być nadzwyczajny. Jaki przedmiot przyda się 12-miesięcznemu maluchowi? Czym się kierować, aby kupić praktyczny produkt? Dowiedz się, jaki powinien być doskonały prezent na pierwsze urodziny?

Dodatkowe wyposażenie – pomoc dla rodziców

Roczne dzieci nie są w pełni świadome przyjęcia urodzinowego. Z tego powodu w wielu przypadkach dobrym pomysłem na upominek są produkty, które ułatwiają życie opiekunów. Zawsze można zapytać, jakie wyposażenie będą potrzebne. Czasami lepiej zrzucić się na okazalszy podarunek w kilka osób. Może to być np. spacerówka czy nosidełko.

Podarunek na roczek mogą stanowić też ubranka dla malucha. Rozwijający się niemowlak wymaga nieustannych zmian garderoby. Bardzo częste kupowanie pasujących ubrań wiąże się z dużymi wydatkami. Z tego powodu warto odciążyć mamę i tatę w tym zadaniu. Oprócz klasycznych części garderoby przydatne mogą być kapelusze lub bluzy z nadrukiem.

Zabawki sensoryczne – nauka i wiele radości

Specjaliści zajmujący się tematem rozwoju maluchów wskazują, że pobudzanie zmysłów w najmłodszych latach życia ma kluczowe znaczenie. Zabawki sensoryczne dla 12-miesięcznych pociech wpływają pozytywnie na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Przeważnie wykonane są z materiałów o różnorodnych strukturach. Mają też odpowiednio dopasowane odcienie. Ponadto, mogą błyszczeć i wydawać różne odgłosy i zapachy.

Wybierając upominki dla malucha, warto wskazać zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli chłopiec lub dziewczynka ma już kilka przedmiotów, które działają na wzrok, to lepszym pomysłem będzie wybór pozytywki lub maty aktywnościowej. W dobie Internetu można też łatwo znaleźć gadżety, które szlifują wszystkie zmysły naraz. Trzeba jednak mieć na uwadze, że upominek musi być odpowiednio dostosowany do wieku oraz umiejętności malucha.

W jaki sposób wybrać zabawkę sensoryczną?

Producenci zabawek sensorycznych powinni zawsze podawać informację o przeznaczeniu swojego wyrobu. Na pudełkach można zobaczyć wiek malucha, dla którego dedykowany jest konkretny obiekt. Jest to podstawowy aspekt przy wyborze zabawki edukacyjnej. Istotnymi kryteriami są też ulubione zajęcia oraz etap rozwoju malucha. Nieodpowiednio dobrane upominki mogą obciążać emocjonalnie i powodować irytację. Z tego powodu wybór zabawek na urodziny musi być zawsze dobrze przemyślany.

Najlepsze zabawki – w jakim sklepie można je kupić?

Prezenty dla najmłodszych muszą spełniać surowe normy dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego akcesoria dziecięce warto kupować w sprawdzonych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych dostawców jest sklep Noski Noski. W asortymencie można znaleźć różnego typu produkty dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są również ciekawe elementy wyposażenia, które mogą uprościć zadania takie jak przewijanie czy kąpanie malca.

Przede wszystkim warto zaznajomić się z katalogiem zabawek kreatywnych. Można znaleźć tam niezwykle przydatne gadżety, które spodobają się zarówno maluchowi, jak i rodzicom.

Udostępnij