Parenting

Sklep z artykułami dla niemowląt – o czym pamiętać kompletując wyprawkę?

Sklep z artykułami dla niemowląt – o czym pamiętać kompletując wyprawkę?

Oczekując narodzin dziecka, musimy przygotować mieszkanie na pojawienie się nowego członka rodziny. Na liście zakupów najważniejsza jest wyprawka dla noworodka, która zwykle budzi wiele emocji, bo nie chcemy zapomnieć o zakupie czegoś ważnego. Wybierając sklep z artykułami dla niemowląt, zwróć uwagę, czy produkty są dobrze opisane, aby ułatwić Ci wybór.

  1. Sklep z artykułami dla niemowląt – rozsądnie planuj zakupy
  2. Ubranka dla niemowlaka – jaki rozmiar wybrać?
  3. Jakie pieluchy dla noworodka wybrać?

Wyprawka dla noworodka budzi wiele emocji, szczególnie wśród rodziców, którzy oczekują przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka. Obawiając się, że zapomnimy kupić czegoś istotnego, kupujemy wszystkie przedmioty, które cieszą się popularnością na listach wyprawkowych. W konsekwencji niektóre rzeczy okazują się niepotrzebne. Odwiedzając najlepszy sklep z artykułami dla niemowląt w internecie, możesz skompletować całą wyprawkę bez wychodzenia z domu. O czym warto pamiętać kompletując wyprawkę?

Sklep z artykułami dla niemowląt – rozsądnie planuj zakupy

Zakupy dla pierwszego dziecka budzą dużo emocji, nic więc dziwnego, że podczas zakupów łatwo tracimy rozsądek i kupujemy rzeczy, które nigdy nie zostaną użyte. Stworzenie idealnej listy wyprawkowej jest praktycznie niemożliwe, ponieważ przedmiot, który w przypadku niektórych dzieci jest niezbędny, u innych zupełnie się nie sprawdza. Dlatego nie da się uniknąć nietrafionych zakupów, ale można zminimalizować ryzyko. Odwiedzając sklep z artykułami dla niemowląt, nie daj się ponieść szaleństwu zakupów, lecz dobrze się zastanów, czego potrzebujesz na danym etapie, a z czym możesz poczekać do narodzin dziecka.

Ubranka dla niemowlaka – jaki rozmiar wybrać?

Ubranka dla niemowląt to jedne z tych rzeczy, którym nie możemy się oprzeć podczas zakupów. Przyszłe mamy często przez całą ciążę gromadzą ubranka, kupowane pod wpływem impulsu. Jednak kupowanie zbyt dużej ilości ubrań przed porodem nie ma sensu, ponieważ nie mając pewności co do rozmiaru, możemy niepotrzebnie wydać pieniądze. Najpopularniejszym rozmiarem dla noworodka jest 56, ale rozmiar ten nie będzie odpowiedni dla każdego dziecka. Niektóre maluchy będą potrzebowały mniejszych rozmiarów, a dla innych 56 będzie za mały i trzeba będzie kupić 62. Nawet jeśli rozmiar 56 będzie w sam raz, noworodek szybko urośnie, więc po kilku tygodniach może być potrzebny większy rozmiar. Kupując dużą ilość ubrań w jednym rozmiarze, jest ryzyko, że dziecko większości nie założy. Dlatego warto wybrać po kilka sztuk ubranek w rozmiarach 56 i 62, a resztę dokupić po narodzinach. 

Jakie pieluchy dla noworodka wybrać?

Na liście zakupów dla niemowlaka nie może zabraknąć artykułów do pielęgnacji. Na pierwszym miejscu są pieluchy, których wybór również budzi wiele emocji u przyszłych rodziców. Tak jak w przypadku ubrań, nie ma pewności, jaki rozmiar pieluch będzie odpowiedni dla malucha, dlatego lepiej oprzeć się pokusie zakupu kilku paczek, na które jest akurat promocja. Na początek warto kupić po jednej paczce pieluch w rozmiarach 1 i 2. Dzięki temu unikniemy ryzyka, że pieluchy będą za małe lub za duże. Szukając najlepszej marki, możemy trafić na opinie rodziców, które często są ze sobą sprzeczne. Niektórzy rodzice uznają daną markę za najlepszą, a inni twierdzą, że dane pieluchy uczuliły ich dziecko. Wszystko zależy od konkretnego malucha, dlatego dopiero po użyciu przekonasz się, które pieluchy najlepiej sprawdzą się w przypadku Twojego dziecka. Wybierz więc dowolną markę, a jeśli się nie sprawdzi, następnym razem wybierzesz inną.

Udostępnij