Dziecko

Najbardziej popularne zabawy z niemowlakiem

Najbardziej popularne zabawy z niemowlakiem

Z całą pewnością można stwierdzić, że każde dziecko uwielbia się bawić. Dotyczy do dzieci w każdym wieku, nawet najmniejszych niemowląt. Wielu rodziców jednak nie wie, w jaki sposób można się bawić z tak małymi dziećmi. Warto poznać najbardziej sprawdzone pomysły na zabawy z niemowlakiem.

Rymowanki

Idealną zabawą nawet dla najmłodszych dzieci z całą pewnością będą rymowanki. Rymowanki z powodzeniem mogą być opowiadane dziecku przez rodziców, co będzie je dodatkowo aktywizować. W obecnych czasach w sieci można znaleźć bardzo wiele rymowanek, które są odpowiednio dostosowane nawet do najmłodszych dzieci. Warto wybrać z nich coś ciekawego oraz sprawdzić, czy będzie to odpowiadało dziecku. Podczas opowiadania rymowanek warto również zmieniać głos oraz intonację, aby jeszcze bardziej zachęcić dziecko do wspólnych interakcji.

Taniec

Bardzo dobrym pomysłem na zabawę z najmłodszymi dziećmi będzie po prostu tańczenie z nimi. Można delikatnie kołysać się w takt muzyki lub po prostu chodzić z dzieckiem po pokoju włączając przy tym odpowiednią dla niego muzykę. Dziecku można również śpiewać czy też nudzić piosenki. Z całą pewnością można stwierdzić, że nawet najmłodsze maluchy to uwielbiają, dlatego warto zapoznać się z tego rodzaju atrakcyjnymi dla dziecka działaniami. Dodatkowo dziecko będzie bardzo szczęśliwe, że znajduje się blisko mamy i znajdzie u niej ukojenie, gdy gorzej się poczuje.

Patrzenie w lustro

Z całą pewnością można również stwierdzić, że fantastyczną zabawą dla każdego niemowlaka będzie patrzenie w lustro. Dzieci uwielbiają obserwować inne osoby, a także siebie. A lustro jest idealnym do tego rozwiązaniem. W lustrze dziecko widzi zarówno siebie, jak i swoją mamę lub innego opiekuna, który się nim opiekuje. Dzięki temu może w bezpośredni sposób obserwować zachowania obu osób, które znajdują się w lustrze. Dodatkowo można do dziecka również robić różnego rodzaju ciekawe miny, które jeszcze bardziej je zaintrygują.

Masaż

W przypadku każdego niemowlaka na pewno bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie również wykonywanie różnego rodzaju masaży. Taka aktywność ma bardzo wiele zalet, dlatego warto ją wypróbować w praktyce. Masaże rozluźniają mięśnie zestresowanego dziecka, a także w pozytywny sposób umożliwiają mu zrelaksowanie się oraz odprężenie. Na najmniejsze dzieci dotyk matki działa w bardzo dobry sposób. Dlatego masaż jest jedną z najbardziej polecanych zabaw, które z powodzeniem można stosować już u najmłodszych dzieci. Warto o tym pamiętać podczas wymyślania najlepszych aktywności dla swojego dziecka.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.