ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Lifestyle

Gra planszowa ego – dlaczego warto ją mieć?

Gra planszowa ego – dlaczego warto ją mieć?

Gry planszowe mogą kojarzyć się z dzieciństwem, jednak coraz więcej dorosłych decyduje się na taką aktywność. To dobra opcja na spotkania towarzyskie. Na takie spotkania idealna będzie gra planszowa ego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się potrzebnych informacji.

Gra towarzyska – co musisz o niej wiedzieć?

Atrakcją niejednej imprezy są gry towarzyskie. Dzięki nim można lepiej poznać inne osoby. To świetna forma spędzania czasu z przyjaciółmi albo rodziną, podczas której można nabyć nowe umiejętności. Gra towarzyska jest dostępna w wielu wariantach, więc bez większych problemów można ją dopasować do własnych preferencji oraz oczekiwań. Ta świetna zabawa to też sposób na podtrzymanie znajomości, które nie zawsze jest łatwe podczas codziennych obowiązków i gonitwy czasu. 

Kultowa gra towarzyska – jakich uczy umiejętności? 

Gra towarzyska to nie tylko rewelacyjna zabawa, ale również możliwość zdobycia umiejętności interpersonalnych. Taka gra to szansa, żebyś najlepiej poznał swoich przyjaciół. Niektóre osoby znamy wiele lat, ale nadal nie wiemy o nich za wiele. Podczas grania w takie gry, ta sytuacja może się zmienić. Możemy dowiedzieć się interesujących faktów z życia naszych bliskich. Gra towarzyska pokazuje też, w jaki sposób najlepiej porozumiewać się z najbliższymi. 

Taka fajna gra to też sposób na naukę asertywności oraz negocjacji. Ta forma zabawy będzie dobra dla całej rodziny, gdyż takie umiejętności są potrzebne w życiu codziennym. Zabawa polega również na nauce wyrażania emocji i tego, jak sobie z nimi radzić. 

Poza tym gry towarzyskie to sposób na naukę prawidłowych zachowań społecznych. Ciekawa gra może służyć jako pomoc przy kształtowaniu osobowości dzieci oraz młodzieży. Zasady gry uczą też pewnego rodzaju reguł, których należy przestrzegać. Gra towarzyska pozwala też poznać zasady współżycia społecznego oraz uczy jak zachować się w różnych sytuacjach, tych konfliktowych, jak nawiązywać i utrzymywać znajomości oraz pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Gra ego – co musisz o niej wiedzieć?

Gra planszowa ego jest idealną opcją na imprezę. Podczas gry losuje się z puli 400 niebanalnych pytań, a następnie pytania odczytuje się na głos. Kolejno w tajemnicy typuje się swoją odpowiedź, a pozostali gracze muszą odgadnąć, co mamy na myśli. W zależności od tego jak gracze pewni są swojej odpowiedzi, mogą obstawić żetony. Im większa ilość żetonów, tym gracze mają większą wiedzę na dany temat. Ten, kto zdobędzie najwięcej żetonów wygrywa.

 W grze nie ma tematów tabu, więc mogą się pojawić różne pytania. Ego gra polega na lepszym poznaniu siebie oraz przyjaciół. Jest to też szansa, by poznać tajemnicę, o jakich do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Wyzwanie ego polega na szczerym udzielaniu odpowiedzi na pytania. Z podanych kilku odpowiedzi, należy wybrać tą, która najbardziej pasuje do naszej osoby. W czasie, gdy my się zastanawiamy, nasi znajomi wybierają odpowiedź, która według nich najbardziej pasuje do nas. To może się okazać wcale nie takie łatwe. 

Ego jest serią gier dla 2-6 osób. Zazwyczaj czas rozgrywki trwa kilkadziesiąt minut. Powstało kilka wersji gry ego, na przykład „Ego emocje”, „Ego love”, „Ego family”. Jednak każda z nich dotyczy lepszego poznania bliskich. Ego family jest skierowana na lepsze poznanie się w gronie rodzinnym. Z kolei Ego love to gra, która skierowana jest do par, które zadają sobie pytania dotyczące relacji damsko-męskich. W grze Ego emocje, zamiast odpowiadać na pytania gracze wskazują jaki mają stosunek emocjonalny do hasła, jakie pojawia się na karcie. Do wyboru jest stosunek negatywny, pozytywny i neutralny. 

Udostępnij