ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

LifestyleUroda

Kosmetyki, które musisz mieć w swojej kosmetyczce – pielęgnacja na 100%!

Kosmetyki, które musisz mieć w swojej kosmetyczce – pielęgnacja na 100%!

Codzienna pielęgnacja to klucz do zachowania pięknego i młodego wyglądu na dłużej. Tak naprawdę już w wieku 25 lat powinnyśmy zacząć używać kosmetyków przeciwzmarszczkowych! Ogólnie nasza pielęgnacja powinna składać się z kilku etapów i nie wolno pomijać żadnego z nich! Tak więc jeśli chcesz odpowiednio zadbać o naszą cerę i mieć ją w jak najlepszym stanie, to koniecznie stosuj się do porad z tego artykułu! Oto kosmetyki do pielęgnacji, które musisz mieć!

Oczyszczanie i demakijaż twarzy – jakie kosmetyki?

Zacznijmy od pierwszego kroku w pielęgnacji, czyli usunięcia makijażu i oczyszczenia twarzy. Demakijaż możemy wykonywać różnymi produktami. My polecamy oleje lub też płyny micelarne. Pierwszy produkt jest naturalny i świetnie radzi sobie z rozpuszczaniem produktów. Jednak nie wszystkie osoby lubią tłustą warstwę, która pozostaje po oleju, a dodatkowo czasem ciężko jest go zmyć. Dlatego też płyn micelarny może okazać się lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem! Po demakijażu zawsze należy umyć twarz. Polecamy do tego piankę lub żel. Pianka jest lekka i bardzo dobrze się pieni, co ułatwia mycie. Jednak czasem żel jest bardziej treściwy i lepiej oczyści twarz po całym dniu!

Serum i kremy, które musisz mieć!

Jeśli chodzi o kremy, to każdy powinien mieć jeden produkt na dzień, drugi na noc. Na dzień stosujemy lżejsze kremy, z kolei wieczorem możemy nałożyć coś bardziej treściwego i tłustego. Koniecznie pamiętaj także o kremie z filtrem na dzień – i to każdego dnia, o każdej porze roku! Więcej o tym przeczytasz na: kosmetykoholiczka.pl. Kolejna ważna kwestia to dobranie serum na dzień, a także na noc. Możemy używać jednego rano, a drugiego wieczorem. Wieczór to idealny moment na lekkie kwasy lub też dogłębne nawilżenie, na przykład z hialuronem. Z kolei rano możesz zdecydować się na witaminę C lub niacynamid!

Jakie kosmetyki to must-have w pielęgnacji?

Oprócz wymienionych wyżej kosmetyków warto zwrócić uwagę na krem pod oczy! To bardzo ważne, aby zadbać o obszar pod oczami. Jeśli borykasz się z wypryskami, to Twoim must-have będzie maść ichtiolowa bądź inny produkt do stosowania bezpośrednio na pryszcze. Szybko wyschną i znikną z Twojej buzi! Pamiętaj także o stosowaniu balsamów na usta! Nie pozwól, aby powstawały na nich suche skórki. W razie potrzeby wykonaj peeling! Usta szybko staną się gładkie i pełne! O tych kosmetykach i pielęgnacji pamiętaj każdego dnia.

Udostępnij