ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Ciąża

Najlepsze sposoby na wywołanie porodu

Najlepsze sposoby na wywołanie porodu

W obecnych czasach bardzo często zdarza się tak, że poród nie nadchodzi w oczekiwanym na niego momencie. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak wywołać poród w sposób skuteczny oraz efektywny. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najbardziej sprawdzone sposoby.

Aktywność seksualna

Wśród najbardziej polecanych sposobów na wywołanie porodu można przede wszystkim wymienić podejmowanie aktywności seksualnej. Jest to jedna z najlepiej działających metod, dlatego warto ją wykorzystać podczas pojawienia się problemów z samoistnym pojawieniem się akcji porodowej. Odbycie stosunku może działać wspomagająco w celu wywołania akcji skurczowej macicy. Rozwiązanie to jest możliwe jedynie w przypadku, gdy na wcześniejszym etapie ciąży seks nie był zakazany. W przypadku zakazu lekarza aktywność seksualna może spowodować między innymi przedwczesny poród.

Aktywność fizyczna

Kolejnym sposobem na szybsze wywołanie porodu z całą pewnością będzie również podejmowanie różnego rodzaju aktywności fizycznej. Jednak nie powinna być ona zbyt intensywna, ponieważ kobiety na końcowym etapie ciąży bardzo często nie mają już sił do działania, a powinny zachować odpowiednią ilość energii na poród. Kobiety w ciąży, które chcą wywołać poród bardzo często zaczynają sprzątać czy też idą na długi spacer. Tego rodzaju umiarkowana aktywność fizyczna ma bardzo korzystne zastosowanie w przypadku chęci wywołania szybszego porodu, dlatego warto o tym w szczególny sposób pamiętać.

Zioła

W celu wywołania szybszego porodu z powodzeniem można również zastosować różnego rodzaju zioła. Wśród kobiet na końcowym etapie ciąży bardzo popularna jest przede wszystkim herbata z liści malin. Może mieć ona bardzo korzystny wpływ na wywołanie akcji porodowej, dlatego wiele pań decyduje się na jej spożywanie bezpośrednio przed terminem porodu. Oprócz tego pozytywne działanie w tej kwestii może mieć również olej z wiesiołka, dlatego warto się zastanowić nad jego wykorzystaniem.

Środki chemiczne

W przypadku gdy zawiodą domowe sposoby na wywołanie porodu kobieta trafia do szpitala, a tam poród wywołuje się z wykorzystaniem różnego rodzaju środków chemicznych. Wśród nich można wymienić między innymi podanie prostaglandyn, a także podanie oksytocyny. Metody te są niezwykle skuteczne, dlatego bardzo często są stosowane, jeśli inne metody zawiodą. Oprócz tego kobieta może mieć również założony cewnik Foleya. Wybór konkretnej metody zależny jest przede wszystkim od indywidualnej sytuacji danej kobiety, dlatego warto na to zwrócić uwagę podczas prób wywołania porodu.

Udostępnij