ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Uroda

Wybieramy najlepszą szminkę do ust

Wybieramy najlepszą szminkę do ust

Makijaż ust to niezwykle ważny etap malowania się, który daje szybki i piękny efekt. Perfekcyjnie pomalowane usta są zmysłowe i nadają twarzy określony charakter. Jaką szminkę warto wybrać? Zobacz, jakie zalety ma matowa szminka.

Jaka powinna być idealna szminka?

Podobnie jak z dobieraniem kremów do typu cery, tak i szminka powinna pasować do typu urody. Dobrze dobrana szminka powinna podkreślać cerę, włosy i oczy. Palet barw kosmetyków kolorowych zazwyczaj są bardzo bogate i sięgają od cielistych beży po soczyste czerwienie. Pomadki mogą być w formie sztyftu, jako klasyczne akcesoria do malowania lub bardziej płynne z aplikatorem. Jakie są najczęściej spotykane wykończenia szminek? Możemy znaleźć szminki matowe, satynowe lub błyszczące. Jaką szminkę wybrać? Przede wszystkim taką, w której będziemy się dobrze czuć i dopasowaną do okazji. Jakie właściwości ma matowa szminka? Matowe szminki kojarzą się z długotrwałym efektem i komfortowym noszeniem, a te błyszczące zwracają na siebie uwagę i przyciągają blaskiem.

Czym wyróżnia się szminka o matowym wykończeniu?

Matowa pomadka to perfekcyjne krycie, skoncentrowane pigmenty i długotrwały efekt. Takie szminki pasują kobietom eleganckim, które potrzebują pomalować się do pracy lub na przyjęcie. Matowa szminka jest dość dyskretna i daje efekt idealnie pomalowanych ust. W przeciwieństwie do tej błyszczącej, dokładnie pokryje usta i nada im subtelny urok. Na formalne okazje będzie to idealny kosmetyk do makijażu ust. Zwróć uwagę na to, czy zawiera dodatki pielęgnujące usta, takie jak na przykład kwas hialuronowy. Wspomaga on efekt pełnych ust, bo ma on silnie nawilżające właściwości i wypełnia bruzdy. Ważne są także substancje nawilżające i pielęgnujące, takie jak olejki. Dzięki temu można cieszyć się matowym wykończeniem i efektem pełnych ust. Szminki nowej generacji, nie tylko kolorują usta, ale wpływają na ich kondycję. Dlatego właśnie są to kosmetyki, które zdecydowanie warto mieć do makijażu.

Jak wybrać najlepszą szminkę do ust?

Wybierając idealny kosmetyk do ust, należy wziąć pod uwagę tonację skóry, naturalny kolor ust, typ urody, a nawet odcień zębów. Przyjrzyj się jaki kolor mają Twoje usta i postaraj się wybrać szminkę pasującą odcieniem. Tak samo, im bielsze masz zęby, tym mocniejsze kolory szminek możesz wybrać. Jak należy testować szminki? Ani nadgarstek, ani malowanie ust testerem, nie sa tutaj najlepszym pomysłem. Okazuje się, że opuszek palca to miejsce o kolorze zbliżonym do barwy ust i najlepiej w tym miejscu wykonywać test kolorów. Poza tym, kolor szminki inaczej wygląda w ostrym świetle w perfumerii, a inne wrażenie daje w naturalnym świetle. Zawsze sprawdzamy szminkę w naturalnych warunkach, czyli w świetle dziennym. Brunetki powinny wybierać wśród odcieni z palety brązowoczerwonej i czekoladowych brązów, a blondynki mogą postawić na pastelowe odcienie choćby różu, mogą skusić się na błyszczyki lub błyszczące szminki. Brunetkom dobrze będzie w satynowych wykończeniach. Choć sam rodzaj szminki zależy oczywiście od tego, w czym czujemy się najlepiej.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij