ebrzuszek.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Uroda

Objawy zbliżającego się porodu

Objawy zbliżającego się porodu

Z całą pewnością można stwierdzić, że ciąża jest szczególnym czasem w życiu każdej kobiety. Ciąża zazwyczaj kończy się porodem, który może rozpocząć się na bardzo zróżnicowane sposoby. Wiele osób zastanawia się, jakie są objawy zbliżającego się porodu. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najbardziej specyficzne zwiastuny.

Ruchy dziecka

Zazwyczaj w czasie ciąży dziecko bardzo intensywnie się porusza w łonie matki. Jednak w pewnym momencie następuje zmiana specyfiki ruchów dziecka. Mogą się one stać zarówno bardziej intensywne, jak i dużo mniej odczuwalne. Oba objawy z całą pewnością mogą świadczyć o rozpoczynającym się porodzie, dlatego warto na nie zwrócić swoją szczególną uwagę. Dziecko w ten sposób może przygotowywać się do porodu. Poprzez zmniejszenie intensywności ruchów bez wątpienia nabiera sił do akcji, która ma nastąpić.

Obniżenie brzucha

Wśród różnych objawów, które mogą oznaczać zbliżający się poród można również wymienić obniżenie się brzucha. Pod koniec ciąży przyszłej mamie bardzo ciężko się oddycha, ponieważ dziecko staje się coraz większe. Jednak w pewnym momencie dziecko schodzi coraz niżej, brzuch również się obniża, co sprawia, że dużo łatwiej można nabrać oddech. Dlatego w przypadku zauważenia obniżenia się brzucha można wnioskować, że poród odbędzie się nie później niż po dwóch tygodniach. Jednak może się on odbyć również szybciej, jest to bardzo indywidualna kwestia.

Biegunka

Bardzo często przed porodem u wielu kobiet występuje biegunka oraz inne problemy związane z układem pokarmowym. Podczas biegunki oraz wymiotów organizm się oczyszcza, co ma bardzo duże znaczenie podczas przebiegu całego porodu. Oprócz tego bardzo często szalejące hormony powodują nudności. Jednak nie należy uważać biegunki oraz wymiotów za coś złego w tej sytuacji, ponieważ jest to bardzo korzystny objaw. Świadczy on o tym, że cała akcja przebiega w pełni prawidłowy sposób.

Bóle

Wśród najbardziej znaczących objawów każdego porodu można wymienić odczuwanie różnego rodzaju bólu. U wielu kobiet będzie to po prostu ból brzucha oraz skurcze przepowiadające. Jednak mogą się również pojawić bóle krzyżowe pleców, które są bardzo męczące i powodują spory dyskomfort u przyszłej mamy. Warto obserwować nasilające się objawy i jeśli będzie to konieczne udać się do lekarza w celu dalszej diagnostyki. Bóle brzucha i pleców mogą zwiastować poród, jednak mogą również świadczyć o innych nieprawidłowościach. Warto to sprawdzić i być pewnym, że wszystko przebiega w pełni prawidłowy sposób. Jest to niezwykle istotne.

Udostępnij